![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kryddburkar 12009400
*
nr 1200 9400
Kryddburkar
8 delar, "Blått band", Gefle. Höjd: 9-20 cm
Kondition: sprickor och krackelyrer
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2018
kl 18:37:57
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd: 6-10 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:07
*
Kryddburkar
Kondition: sprickor och krackelyrer
nr 1200 9400
Kryddburkar
8 delar, "Blått band", Gefle. Höjd: 9-20 cm
Kondition: sprickor och krackelyrer
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2018 |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd: 6-10 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:07